Pages Menu
Categories Menu

Salsa

Salsa

Ballroom Dancing - Krótka historia

Kiedy myślisz, tańca towarzyskiego, zazwyczaj myślę o płynących suknie i ciemne smokingach. Możesz również pomyśleć o pięknych, smukła, kobiet i wysokich, ciemnych, przystojnych mężczyzn waltzing swoją drogę na parkiecie. Jednak taniec towarzyski to nie tylko Waltz, jest o wiele więcej. Z elegancki i dostojny walc, gorący, parny i sexy Tango lub pasodoble lub szmat ożywionej zabawy jak Fox Trot, Jive lub Quick Step, taniec towarzyski jest wszystkim tym.

Technicznie rzecz biorąc, taniec towarzyski jest definiowany jako "Każda z różnych, zwykle tańców społecznych, w których pary wykonywać zestaw ruchów". Jednakże słowo "piłka" (nie dziecka zabawka) pochodzi od "ballare" łacińskiego oznaczającego tańczyć i stanowi podstawę do sali balowej słowo (pokój do tańca), balet (taniec) i baleriny (tancerz) ,

Taniec był bardzo popularny wśród szlachty (lub wyższej klasy) Anglii w późnych latach 18 i początku 19 wieku i tak naprawdę nie złapać na z klasą robotniczą, aż do końca 19 i początku 20 wieku.

Dopiero na początku 1920 roku, że konkurencyjne tańca towarzyskiego rozpoczął się coraz większą popularnością. W rezultacie, Imperial Society of Teachers of Dancing (dawniej znany jako The Imperial Towarzystwa Nauczycieli Tańca) utworzyła Oddział Ballroom, którego zadaniem było ujednolicenie dances.

Dzisiaj nowoczesne tańca towarzyskiego kręci się wokół pięciu tańców obejmujących: Walca współczesnym; Walc wiedeński; Slow Foxtrot; Tango; i Quickstep.

Latynoamerykańskie balowej jest skrótem od łacińskiego i amerykańskie - nie odniesienie do krajów łacińskich i jego tańce są Samba; Rumba; Pasodoble; Cha-Cha; i Jive.

Nowoczesny balowej tańców wszystkim wiązać się taniec para w zamkniętej ładowni i różnią się tempem (uderzeń na minutę) i rytm (struktura).
Artykuł dzięki: