Pages Menu
Categories Menu

Opinie

Opinie

Szkoły tańca jeszcze do niedawna powstawały jak grzyby po deszczu. Dzisiaj natomiast sytuacja powoli się normuje i na rynku pozostały tylko te, które mają swoim klientom do zaoferowania naprawdę ciekawe i wartościowe zajęcia. Nie bez znaczenia jest tu również kadra. Instruktorzy, prowadzący zajęcia w szkole tańca powinni być profesjonalistami w odpowiednim dorobkiem artystycznym. Sporo miejsc posiada w swych szeregach naprawdę wybitnych tancerzy, którzy posiadają wyjątkowe umiejętności i co najważniejsze potrafią je przekazać innym. Niektóre szkoły reklamują się kadrą, znaną z przeróżnych programów telewizyjnych. Ma to oczywiście świadczyć o profesjonalizmie i stanowić odpowiednia reklamę i promocję. Nie trzeba wspominać o tym, że znane twarze i nazwiska przyciągają większą liczbę kursantów.

Nie oznacza to wcale, że nieznani instruktorzy nie reprezentują sobą odpowiedniego poziomu, jednakże prawdą jest, że spora część osób wybierająca się na kurs tańca, chce wybrać kogoś rozpoznawalnego z programu telewizyjnego. Inną kwestią jest cena, jaką liczy sobie taki instruktor za godzinę zajęć. Na ogół będzie ona nawet ponad kilkukrotnie wyższa od tej , jaką proponują nieznani tancerze. Tak naprawdę jednak często kadra mniej znana ma do zaoferowania tyle sami, jeśli nie więcej. W pracy instruktora tańca przecież bardzo ważna jest kontaktowość i odpowiednie podejście. Pamiętajmy, że na zajęcia przychodzą bardzo różne osoby. Dla niektórych z nich taniec to żywioł, podczas gdy inni są bardzo nieśmiali i z trudem opanowują podstawowe kroki.

Instruktor musi znaleźć wspólny język zarówno z tymi pierwszymi, jak i drugimi. Nie bez znaczenia są również warunki, jakie oferują szkoły tańca. Sale powinny być klimatyzowane i posiadać odpowiednią ilość metrów kwadratowych, aby wszyscy uczestnicy zajęć mieli wystarczająco dużo miejsca i przestrzeni. Zupełnie inną kwestią jest cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za zajęcia. Tutaj sporo zależy od prestiżu miejsca oraz od tego, jak długo ono istnieje. Warto sprawdzić zniżki w przypadku wykupienia od razu większej ilości zajęć. Pamiętajmy też, że przed podjęciem konkretnej decyzji odnośnie wyboru szkoły tańca, warto sprawdzić opinie o niej i zorientować się, co uczestnicy zajęć mają na ten temat do powiedzenia.

Na pewno w sieci, jesteśmy w stanie bezproblemowo odnaleźć tego typu informacje które zapewne mogą się okazać dla nas przydatne.

Artykuł dzięki: