Pages Menu
Categories Menu

Tango argentynskie

Tango argentynskie

Ballroom Dancing - Międzynarodowe Standardy

Ballroom Dancing opisuje tańce partnerskie wykonywanych społecznie lub konkurencyjnie z wyznaczonych konkretnych ruchów. To wywołuje poczucie tajemniczości i elegancji, jeśli wykonywana społecznie i energii i pasji, gdy wykonywane konkurencyjnych.

Słowo "kulki" w tańca pochodzi od dziecka nie zabawki, ale od łacińskiego słowa oznaczającego "ballare" tańczyć. Tworzy podstawy dla baletu słowa (tańcu) baleriny (tancerz) oraz Standard (sala do tańca). Taniec był bardzo popularny wśród angielskiej klasy wyższej w czasie końca 18 i początku 19 wieku, gdzie określonych niemal każdego rodzaju rekreacji tańca. Na początku 20. wieku, ponieważ złapał interes klasy robotniczej, termin stać węższy zakres, a wiele z tańców spada w niełaskę jako tańce "historyczne" lub "folk.

Na początku lat 1920-tych wiele społeczeństw tanecznych zarówno w Anglii i Ameryce zaczęła oferować regulowany konkurencyjnej tańca towarzyskiego. Są promowane szereg standardowych tańców, kilka podstawowych ruchów, które mogłyby śmiało tancerze wykonują z jakimkolwiek partnerem mogą sprostać. Wysoce wpływowym Imperial Towarzystwo Nauczycieli Tańca (później Imperial Society of Teachers of Dancing) utworzyła Oddział Ballroom który odegrał kluczową rolę w opracowywaniu standardowych stylów tańca, które później stanowiły podstawę do standardów międzynarodowych tanecznych.

Obecnie termin ten odnosi się do tańca tańców normą międzynarodową, które są obecnie regulowane przez WDC (World Taniec Rady). Międzynarodowa norma obejmuje pięć następujących tańców: Modern Waltz (znany również jako "wolne" lub walca "angielskim"); Walc wiedeński; Slow Foxtrot; Tango; Quickstep.

Zdarza się, że termin Ballroom Dancing także tańce w stylu Międzynarodowy Łacińskiej, które obejmują: Samba; rumby; Paso Doble; Cha-Cha; Jive.

Artykuł dzięki: